Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Iola Pierwsza
G S Iola Pierwsza
Informacje podstawowe
Przydomek / pseudonim(y)
Iola
Pochodzenie
Ellander
Profesja
Kapłanka
Płeć
Kobieta
Rasa
Człowiek
Narodowość
Ellander
Informacje rodzinne
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Ciemny
Wystąpienia

Iola Pierwsza - kapłanka świątyni Melitele , przyjaciółka Nenneke , znajoma Yennefer i Geralta.

Czyniła ślub milczenia. Silne medium. Leczyła Geralta gdy ten przebywał u Nenneke z raną po walce ze strzygą, jak również z nim spała.

Jest zwykłą dziewczyną, o rudawych włosach i piegowatej skórze, oraz o modrych oczach. Podczas zbliżenia Ioli i Geralta, Wiedźminowi wydawała się być zjawą pachnącą rumiankiem, o chłodniej i zadziwiająco gładkiej skórze, o wielkich i ciemnym oczach jak u rusałki.

Galeria[]

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka[]

Gwint[]

Ciekawostki i inne Informacje[]

Dane z książek Sapkowskiego[]

Zmieniła się. Nie miała już w sobie nic z rusałki, nic ze świetlistej, rumiankowej zjawy, którą była o świcie. Jej oczy były modre, nie czarne. I była piegowata - na nosie, na dekolcie, na ramionach. Piegi te były wcale wdzięczne, pasowały do jej karnacji i rudawych włosów.


Ostatnie życzenie, str. 37

- Milczy, bo uczyniła taki ślub. To rodzaj wyrzeczenia, dzięki któremu... Ach, co ja ci będę tłumaczyć, i tak nie zrozumiesz, nawet nie będziesz próbował zrozumieć.


Ostatnie życzenie, str. 38

Byłam z innymi dziewczętami w Grocie, Zarzyczka pokazywała nam rośliny i zioła. Wtedy weszła Iola Pierwsza, szepnęła coś do ucha Zarzyczce. Kapłanka skrzywiła się niechętnie. A Iola Pierwsza podeszła do mnie z dziwną miną.


Krew elfów, str. 258

Dawniej Ciri z trudem powstrzymywała opadanie powiek w szkółce świątynnej, a zdarzało się jej z zadrzemać podczas lekcji, uśpionej monotonnym, łagodnym głosem Nenneke, Ioli Pierwszej, Zarzyczyki lub innych kapłanek-nauczycielek.


Krew elfów, str. 276