Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Wersja do druku nie jest już wspierana i może powodować błędy w wyświetlaniu. Zaktualizuj swoje zakładki i zamiast funkcji strony do druku użyj domyślnej funkcji drukowania w swojej przeglądarce.
Grotnik
Szczegóły
Rodzaj
Relikty
Boss
Tak
Odmiany
Dziad Borowy
Odporności
Znak Aard
Podatności
Bomba dwimerytowas
Olej przeciw reliktom
Znak Igni
Taktyka
Magic tree roots
Summoning archespor
Składniki
Trofeum z leszego
Fen'aeth
Większy niebieski mutagen
Żywica leszego
Włókna
Kość potwora
Wzmocnione drewno

Zadania

  • Jeśli nie chcesz mojej zguby...

Bestiariusz

To było tak... Deszcz okrutny mnie złapał w lesie, to myślę – schowam się w jakiejś jamie, bo w moim wieku strach zamoknąć i się przeziębić… Więc wlazłem do jaskini. A tam z głębi jak coś nie ryknie! Wiałem tak, że kapota sama na mnie wyschła.
Velis Srogoń, zielarz
Nie wiadomo dokładnie, kiedy borowy znany w Beauclair jako Grotnik zasiedlił jaskinię u stóp Gorgony. Borowy z reguły ceni sobie leśne ostępy i najchętniej bytuje w matecznikach.
Jednakże Grotnik chętnie zaszywał się w pieczarze, stąd zapewne wziął się jego przydomek.
Potwór był dość dobrze znany wśród beauclairskich błędnych rycerzy, którzy traktowali go jako potencjalne źródło chwały. Niespecjalnie się jednak kwapili, by próbować go pokonać w boju – prócz jednego, zwanego François.
Grotnik okazał się wymagającym przeciwnikiem. Posiadał zdolność teleportacji, dzięki której pojawiał się tuż przy Geralcie i atakował z zaskoczenia, zadając ciosy silne, niemożliwe do sparowania. Używał pierwotnej magii do sterowania korzeniami drzew, które wystrzeliwały z ziemi na jego rozkaz, zadając obrażenia.

Był odporny na Znak Aard, ale wrażliwy na podpalenie oraz na ciosy srebrnego miecza, pomimo korowatej skóry chroniącej go jak pancerz.