Wiedźmińska Wiki

Przenieśliśmy się! Gamepedia połączyła siły z Fandomem, w rezultacie czego ta wiki została połączona ze swoim odpowiednikiem na Fandomie. Wiki została zarchiwizowana; prosimy czytelników oraz edytorów o przeniesienie się na połączoną wiki na Fandomie. Kliknij, aby przejść do nowej wiki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wiedźmińska Wiki
Draug
Tw2 journal draug
Szczegóły
Rodzaj
Duch
Występowanie
pola bitew, cmentarze
Odporności
Ból
Podatności
Srebrne miecze
Taktyka
przekształca się w huragan
Składniki
Esencja drauga
Esencja śmierci
Ametystowy pył
Diamentowy pył
Kawałek pancerza drauga
Ruda czerwonego meteorytu
Ruda żółtego meteorytu
Ruda niebieskiego meteorytu
Dodatkowe
Trofeum z drauga

Draug to demon wojen.Jest duchem wielkiego ,a zarazem okrutnego wodza np.Vandergrift Powstaje na skutek Klątwy Krwi.Nie ma dokladnego opisu monstra bo tylko jedna znana osoba( Geralt z Rivii) pokonał to stworzenie,ale Draug z którym walczył wiedźmin jest połączeniem szczątek wielu żolnierzy,machin wojennych i pancerzy.Draug jest częstym tematem balllad ,bo nie ma możliwości plagiatu wyglądu Drauga( nikt kto go widział nie przeżył lub nie był wstanie zdać relacji na temat wyglądu i możliwości monstrum) ani nie ma istoty bardziej złej na przeciwnika wspaniałego herosa z ballady.

W grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów Draug to boss drugiego aktu, który identyfikuje się z kedweńskim generałem, Vandergriftem.

Zadania[]

  • Wieczna bitwa

Dziennik[]

Draug jest stworzeniem mitycznym, wyjętym wprost z dawnych legend o bohaterach i epickich wyczynach. Gdy heros wstępuje do piekieł po ukochaną lub gdy musi pomścić ojca, jego przeciwnikiem często jest właśnie draug. Skąd skłonność poetów do obsadzania roli arcywroga tym potworem? Otóż draug jest upiorem, a więc pasuje do każdej historii mrocznej, opowiadającej o klątwie lub o zemście z zaświatów. Nie wiadomo w gruncie rzeczy, jak wygląda, więc jego straszliwą aparycję można opisywać na różne sposoby, bez ryzyka oskarżeń o konfabulację. Ponadto jest to stwór potężny, książę ponad potępionymi, zatem świetnie nadaje się na czarny charakter.
Jako arcypotępieniec draug nie musi nic załatwiać własnymi łapami. Ma od tego pachołków, a są nimi zawsze upiory, rewenanty i inne niespokojne duchy. Będąc za życia królem lub wodzem, po śmierci draug zachowuje charyzmę, a jego martwi podkomendni zawsze są mu ślepo posłuszni. Na drodze do podziemnego pałacu, twierdzy na pustkowiu czy innego posępnego siedliszcza trzeba wpierw wybić jego pomagierów. Dopiero wówczas można zmierzyć się z samym draugiem. Ot, literacka tradycja.
Draug, jak się rzekło, choć opisywany bywa na różne sposoby, zawsze jest śmiertelnie groźnym przeciwnikiem. Pal licho olbrzymią siłę, niewrażliwość na ból, nieustraszoność i żądzę mordu. Problem w tym, że drauga nie można pokonać ot tak sobie. Jak z każdym upiorem, wiąże się z nim jakaś tragiczna historia, z powodu której stwór nadal egzystuje wśród żywych. Dla każdego, kto nie jest częścią tej historii, draug jest nietykalny, nieosiągalny. Oto dlaczego mityczny bohater wikła się w różne awantury i przechodzi przez różnorakie próby. Pokonując przeciwności, wchodzi do świata drauga i staje się godnym walki z monstrum.
Wódz upiorów jest tak potężny, że drwi z prostych wiedźmińskich sztuczek. Jedyną pewną bronią w walce z draugiem jest srebrny miecz.

Galeria[]