Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Znak Quen

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Krąg żywiołu Ziemi pozwala nauczyć się Znaku Quen
Znak Quen w grze


Znak Quen - znak wiedźmiński. W grze powoduje wytworzenie się magicznej bariery ochronnej, która jedynie przy silniejszym uderzeniu może zostać przełamana. Chroni przed innymi zaklęciami. Żywioł Ziemi. Nauczymy się po znalezieniu i dotknięciu odpowiedniego kręgu żywiołów.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Geralt, czując w ustach żelazisty posmak krwi krzyknął zaklęcie, wyrzucają przed siebie dłoń z palcami rozwartymi w Znak Quen. Nietoperz, sycząc, skręcił gwałtownie(...). Bruxa zawyła przeszywająco, modulując głos w makabryczny zaśpiew, wytrzeszczyła na wiedźmina przepełnione nienawiścią oczy i wrzasnęła znowu. Uderzenie fali było tak potężne że przełamało znak.
Ostatnie życzenie, str. 68

Dane z gry Wiedźmin: Gra Wyobraźni[edytuj | edytuj kod]

Quen

  • "Ten znak tworzy przed wiedźminem magiczne pole, odpychające przedmioty weń rzucone (kamienie, strzały itp.) Może on powstrzymać nawet mniejsze istoty. Gest wykonuje się obiema dłońmi."

Galeria[edytuj | edytuj kod]