Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Zjadarka

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Zjadarka

Zjadarka - Odporny na żelazo potwór płci żeńskiej, inteligentny i niebezpieczny. Mieszka na odludnych miejscach, często w chałupie stojącej na kurzej nodze. Wygląda jak brzydka kobieta o obwisłych piersiach i szarej skórze. Potrafi przybierać postać pięknej kobiety oraz starej baby - tak oto zwabia swoje ofiary do chatki a potem zabija je i pożera.


Występowanie: są trupojadami, żyją w pobliżu ludzkich siedzib w jaskiniach i ruinach. Odporności: niewrażliwe na konwencjonalne trucizny i odporne na próby powalenia. Podatności: wrażliwy na srebro i Olej przeciw trupojadom. Taktyka: próbują powalić ofiarę i pożreć ją żywcem. Alchemia: cienisty pył, zęby zjadarki, trupi jad, kryształki Albara Księgi: "Księga Trwogi i Obrzydzenia, Tom II"

Zjadarki często nazywane są nocnymi wiedźmami, ponieważ przypominają stare, brzydkie kobiety i, podobnie jak czarownice, słyną ze złośliwości. Stworzenia te karmią się ludzkim ciałem, a chociaż chętnie pożerają padlinę, nade wszystko przedkładają mięso świeże i jeszcze ciepłe. Zjadarki wychodzą na polowania po zmroku i na czas łowów łączą się w grupy nazywane przez wieśniaków sabatami. Lubią zwodzić swoje ofiary i znęcać się nad nimi, natomiast między bajki można włożyć opowieści o ich nocnych lotach na miotle i domkach z piernika, w których niby pomieszkują.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

I było coś, co żyło tylko po to, by zabijać. Z głodu, dla przyjemności, powodowane czyjąś chorobliwą wolą, z innych przyczyn. Mantikora, wyvern, mglak, żagnica, żyrytwa, przeraza, leszy, wampir, ghul, graveir, wilkołak, gigaskorpion, strzyga, zjadarka, kikimora, wipper.


Ostatnie życzenie, str. 121
-Królowo-rzekł Geralt spokojnie-jadąc do Cintry spotykałem wieśniaków,kupców,krasnolódów,kotlarzy i drwali. Mówili mi o zjadarce, króra gdzieś w tutejszych ma swoją kryjówkę, domek na pazurzastym kurzym trójnogu.
Ostatnie życzenie, str. 130