Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Please take a moment to fill out this survey on your gaming habits!

Zazdrość

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Zazdrość - lub też "Ognista Zazdrość", osada w Ebbing, dawniej nosiło nazwę Birka. Osada ta leży w odległości około trzydziestu mil od stacji pocztowej, na wschód i dzień jazdy od Fano. Zazdrość ma kształt długiej uliczki, przy której leżą domy, spichlerze i gorzelnie, na końcu niej leży zajazd "Pod Głową Chimery". W Zazdrości zatrzymał się Bonhart, który tam zabił i pozbawił głów Szczury.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Ciągle nas straszysz tym Bonhartem - rzekł wolno Giselher, wstając również. - Myślałby kto, że łotr już za węgłem... A on pewnie za górami, za lasami...
- ...w Zazdrości - dokończył spokojnie Hotsporn. - W zajeździe "Pod Głową Chimery". Jakieś trzydzieści mil stąd. Gdyby nie wasze zygzaki nad Veldą, pewnie wpakowalibyście się na niego wczoraj.


Wieża Jaskółki, str. ??

Dokąd zatem, jeśli wolno spytać, droga prowadzi? Którą z dróg symbolicznego rozdroża? Mistrz Almavera, artysta igły, popędził swe muły na zachód, ku miasteczku Fano. Wschodni gościniec prowadzi do osady Zazdrość, ale ja bardzo bym ten kierunek odradzał...


Wieża Jaskółki, str. ??

I od siedmiu lat nikt już nie używał nazwy Birka. Mówiło się: Ognista Zazdrość, dla skrótu - po prostu Zazdrość.


Wieża Jaskółki, str. ??