Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Zapomniane gatunki - protofleder

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Zapomniane gatunki - protofleder
Tw3 book green.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
24 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 – 3 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Reading this book adds a bestiary entry for Protofleder. Copies of this book can be found at the following locations:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Jeżeli ktoś wziałby fledera i pogłębił u niego wszystkie najbardziej prymitywne cechy, stworzyłby protofledera. Jest to bowiem bezpośredni przodek fledera, który przybył z równoległej sfery i nie został jeszcze dotknięty procesami ewolucji postkoniunkcyjnej. Protofledery są praktycznie niespotykane we współczesnym świeci, a ich miejsce w biosferze zajęły fledery.
Jest to więc rodzaj niższego wampira o masywnej, szerokiej szczęce, której używa jako jednej ze swoich głównych broni, agresywnie wspomagając ukąszenia ciosami pazurów.
Protofledery, podobnie jak ich bardziej rozwinięci kuzyni, kierują się raczej instynktem niż inteligencją i są bardzo podatne na zapach krwi. W walce z nimi skuteczne są wszystkie standardowe sposoby walki z wampirami - oleje przeciw wampirom, Czarna Krew oraz srebro.