Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Zapomniane gatunki - protofleder

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Zapomniane gatunki - protofleder
Tw3 book green.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
24 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 – 3 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Reading this book adds a bestiary entry for Protofleder. Copies of this book can be found at the following locations:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Jeżeli ktoś wziałby fledera i pogłębił u niego wszystkie najbardziej prymitywne cechy, stworzyłby protofledera. Jest to bowiem bezpośredni przodek fledera, który przybył z równoległej sfery i nie został jeszcze dotknięty procesami ewolucji postkoniunkcyjnej. Protofledery są praktycznie niespotykane we współczesnym świeci, a ich miejsce w biosferze zajęły fledery.
Jest to więc rodzaj niższego wampira o masywnej, szerokiej szczęce, której używa jako jednej ze swoich głównych broni, agresywnie wspomagając ukąszenia ciosami pazurów.
Protofledery, podobnie jak ich bardziej rozwinięci kuzyni, kierują się raczej instynktem niż inteligencją i są bardzo podatne na zapach krwi. W walce z nimi skuteczne są wszystkie standardowe sposoby walki z wampirami - oleje przeciw wampirom, Czarna Krew oraz srebro.