Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Zapiski kamieniarza

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Zapiski kamieniarza
Tw3 book purple.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Łup
Cena bazowa
24 Novigradzkie korony
Sprzedaż
7 Novigradzkie korony
Waga
0 waga
Rozbierz na części
Składniki
1x Księga

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

13 VII 1271

Zamówienie Vimme Vivaldiego: dwadzieścia bloków 40 x 70 x 30, trzy 55 x 60 x 40. Uwagi: kamień jednolity, bez inkluzji, na lady do kas bankowych.

Zamówienie do rezydencji Vegelbudów: pięć płyt 120 x 80 x 5. Uwagi: wierzchnie strony oszlifować. Cel dekoracyjny.

14 VII 1271

Zamówienia wykonane. Odbiór umówiony na 18 VIII 1271. Wynagrodzenie obiecane w gotówce.

Do kupienia: odbijak x 3, młotek drewniany x 5, ścierak x 2, dłuto x 4.

18 VIII 1271

Nilfgaard przekroczył granicę. Jorge nie przyjechał odebrać zamówienia. Nie mam z czego zapłacić chłopakom za pracę. Mówią, że zabierają narzędzia i jadą do Novigradu.

20 VIII 1271

Droga do Novigradu odcięta. Blokada na Pontarze. Z jednej strony Redańczycy, z drugiej Nilfgaard. W nocy widać łunę. Za dnia słupy dymu. Barykadujemy się w środku. Miejscowi chcą wejść, ale nie mamy dość jedzenia, to ich odsyłamy.

21 VIII 1271

Redańczycy każą otwierać bramy. Chcą postawić w kamieniołomie garnizon. Nie mówią, co z nami, a wokół wojna. Ponoć szykuje się decydująca bitwa. Zostajemy w środku. Redański oddział mały, bez machin oblężniczych, a nasza palisada mocna. Może nas zostawią w spokoju.