Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Zapiski handlarza

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Zapiski handlarza
Tw3 scroll4.png
Zawiera przydatne informacje
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Monster nest southwest of Ursten
Cena bazowa
Novigradzkie korony
Sprzedaż
1 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

These notes and some Wzmocniona skóra are found on the body of the trader, next to a dory by Zgnilec nest, near the water southwest of Ursten.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Zawsze mi się wydawało, że jestem jeno prostym handlarzem, co tu coś sprzeda, tu coś kupi, a przy okazji coś zarobi. No, ale wczoraj się dowiedziałem, że stanowię „strategiczne ryzyko”, i dlatego nie mogę przejechać przez most obsadzony przez Redańczyków. Kto wie, co mam na wozie, zapytał sierżant, może broń jakowąś szmugluję, albo szpiegowskie raporty? Kiedy mu powiedziałem, że mojego sukna i koronek bać się raczej nie trzeba, a listy wiozę tylko od szanownej małżonki, sierżant obił mnie rękawicą po pysku i kazał, cytuję, „spierdalać, zanim się wkurwi”, bo „jak przyjebie”, zobaczę „więcej gwiazd niż niejeden astronom”. Jak widać, elokwencja i dobre maniery nie są w szkole oficerskiej chyba specjalnie cenione, chociaż ciężko było odmówić wiarusowi pewnej kreatywności w lżeniu.

No, ale życie toczy się dalej. Wynająłem paru najemników i przewodnika, żeby mnie przeprowadzili na drugą stronę rzeki, obok mostu. Poślę wtedy sierżantowi całusa i ruszę w dalszą drogę.