Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Zaklinacz koni

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Zaklinacz koni
Tw3 book brown2.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup
Cena bazowa
40 Novigradzkie korony
Kupno
87 – 92 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Ujeżdżanie psychiczne koni to nic innego, jak wpojenie wierzchowcowi woli jeźdźca, zdobycie zaufania konia i wyćwiczenie u niego posłuszeństwa. Konie są mądrymi i szlachetnymi zwierzętami, więc należy pochodzić do nich z łagodnością, ale stanowczo i energicznie.

Mayer, niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie, podkreśla, że w kontaktach miedzy jeźdźcem i jego wierzchowcem fundamentalna jest zasada szukania uchybień. Za każdym razem, kiedy etap procesu oswajania kończy się porażką, trzeba szukać uchybień w postępowaniu, w drugiej kolejności w budowie konia, a na końcu dopiero w jego trudnym usposobieniu.

Zasada ta chroni przed stosowaniem niesłusznych kar, które zniszczą porozumienie miedzy wierzchowcem a jeźdźcem i nadwyrężą zaufanie zwierzęcia.