Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Z potu i krwi

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Z potu i krwi
Tw3 book blue.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Tomira (nagrody for Na łożu śmierci) / Zakupu
Cena bazowa
60 Novigradzkie korony
Kupno
86 – 138 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This book adds bestiary entries for Południca, Północnica i Morowa Dziewica.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Między światem widzialnym i niewidzialnym rozpięta jest Zasłona. Sprawia ona, że żywi nie widzą umarłych, a umarli nie widzą żywych. Niektórzy czarodzieje potrafią przebić Zasłonę i porozumieć się z umarłymi, albo wezwać ich na krótki czas do Świata pod Słońcem. Sztuka ta nazywana jest nekromancją.

Również umarli mogą przebić Zasłonę i przedostać się do świata żywych. Nie kieruje jednak nimi, jak u nekromantów, wola i rozum, ale bezrozumna potrzeba. Potrzebę ową wywołuje silne uczucie, jak żal, tęsknota lub gniew. Bardzo często przekaźnikiem tej emocji jest materialny przedmiot, związany z danym uczuciem i ważny dla umarłego. Przedmiotami takimi bywają obrączki ślubne, ulubione zabawki, czy narzędzie zbrodni, od którego zginął przybywający zza zasłony.