Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Zła Wiedźma

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.

Zła Wiedźma
Tw3 journal fairy witch.png
Szczegóły
Rodzaj
Relikty
Występowanie
Kraina Tysiąca Baśni‏‎
Podatności
Olej przeciw reliktom
Składniki
Ciastka
Piernik
Piernikowy ludzik
Magiczny pył
Zatrute jabłko
Prochy z kości

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, mieszkała zła wiedźma, która codziennie na obiad pijała kompot ze świeżego nieboszczyka...
– Karl Hrimm, bajkopisarz

Choć złe czarownice uważane są jedynie za wytwór wyobraźni bajkopisarzy i mogą przestraszyć się ich jedynie grzeczne dzieci, istnieją świadectwa ludzi, którzy twierdzą, że napotkali na te nieprawdopodobne istoty, a przynajmniej na jedną z nich. Wszyscy zgodnie zapewniają, że czarownica nie tylko rzeczywiście jadała ludzi, ale wręcz do perfekcji dopracowała sztukę przyrządzania potraw z ludzkiego mięsa. Szczególnie upodobała sobie dziecięce wątróbki smażone na maśle w sosie szafranowym, palce w marynacie z octu balsamicznego pieczone na złoto oraz kompot ze świeżego nieboszczyka. Należy jednakowoż nadmienić, że wszyscy naoczni świadkowie, którzy zaklinali się, że spotkali wiedźmę i przeżyli, byli pacjentami zakładu zamkniętego dla chorych umysłowo w Ellander, więc prawdziwość ich świadectw jest mocno dyskusyjna.