Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Zła Wiedźma

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.

Zła Wiedźma
Tw3 journal fairy witch.png
Szczegóły
Rodzaj
Relikty
Występowanie
Kraina Tysiąca Baśni‏‎
Podatności
Olej przeciw reliktom
Składniki
Ciastka
Piernik
Piernikowy ludzik
Magiczny pył
Zatrute jabłko
Prochy z kości

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, mieszkała zła wiedźma, która codziennie na obiad pijała kompot ze świeżego nieboszczyka...
– Karl Hrimm, bajkopisarz

Choć złe czarownice uważane są jedynie za wytwór wyobraźni bajkopisarzy i mogą przestraszyć się ich jedynie grzeczne dzieci, istnieją świadectwa ludzi, którzy twierdzą, że napotkali na te nieprawdopodobne istoty, a przynajmniej na jedną z nich. Wszyscy zgodnie zapewniają, że czarownica nie tylko rzeczywiście jadała ludzi, ale wręcz do perfekcji dopracowała sztukę przyrządzania potraw z ludzkiego mięsa. Szczególnie upodobała sobie dziecięce wątróbki smażone na maśle w sosie szafranowym, palce w marynacie z octu balsamicznego pieczone na złoto oraz kompot ze świeżego nieboszczyka. Należy jednakowoż nadmienić, że wszyscy naoczni świadkowie, którzy zaklinali się, że spotkali wiedźmę i przeżyli, byli pacjentami zakładu zamkniętego dla chorych umysłowo w Ellander, więc prawdziwość ich świadectw jest mocno dyskusyjna.