Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Yurga

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Yurga.png

Yurga - kupiec z Dolnego Sodden, mąż Złotolitki i ojciec dwóch synów, Nadbora i Sulika, uratowany przez Geralta w Ysgith. Jego rodzina przygarnęła Ciri, gdy ta tułała się po lasach Zarzecza po rzezi Cintry.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Kupiec absolutnie nie uwierzył w deklarację nieznajomego. Jednak w głosie było coś, co uspokajało, jednocześnie intrygując, pomimo iż bynajmniej nie był to głos, którego brzmienie mogłoby uchodzić za przyjemne. Yurga, mamrocąc modlitwy do kilkunastu bóstw naraz, wystawił ostrożnie głowę spod wozu.


Miecz przeznaczenia, str.

Yurga wygramolił się na zewnątrz, zamrugał, otarł nos dłonią, rozmazując na twarzy dziegieć z piasty koła. Jeździec utkwił w nim oczy, ciemne, zmrużone, przenikliwe, ostre jak ościenie. Yurga milczał.


Miecz przeznaczenia, str.

Yurga zamlaskał, zamknął usta i pożałował, że nie ma brody, w którą mógłby sobie napluć.


Miecz przeznaczenia, str.

Ciekawostki i inne informacje[edytuj | edytuj kod]

  • W zamian za pomoc Yurga obiecał Geraltowi, że da mu to czego zażąda - wiedźmin skorzystał z prawa niespodzianki,
  • W serialu the witcher w postać wcielił się Francis Magee , natomiast głosu użyczył Leszek Filipowicz.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

The Witcher (po polsku Wiedźmin)[edytuj | edytuj kod]