Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Xavier Moran

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Xavier Moran.jpg

Xavier Moran - krasnolud z drużyny Yarpena Zigrina , podróżował razem z nim przed i w czasie II Wojny Północy z Nilfgaardem. Przyłączył się też do wojsk Północy, razem z resztą kompanii pod koniec wojny. W grupie pełnił on funkcję myśliwego.

W grze Wiedźmin[edytuj | edytuj kod]

W przygodzie Wesele do gry komputerowej Wiedzmin pojawia się jako jeden z zaproszonych gości. Wyraża w rozmowie z Geraltem opinię, że Triss Merigold to „piegowaty worek kości”, a w późniejszych etapach przygody można z nim zagrać w kościanego pokera.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Skądkolwiek przychodzisz przychodzisz i dokądkolwiek idziesz, witaj. Chłopaki! Sami tu! Pamiętasz moich chłopaków wiedźminie? To jest Yannick Brass, ten to Xavier Moran, a to Paulie Dahlberg i jego brat Regan.


Krew elfów, str. 118

Tym razem Yarpen Zigrin i czwórka jego "chłopaków" rozpaliła na biwaku własne ognisko, bo zającem, którego ustrzelił Xavier Moran, nie zamierzali się dzielić.


Krew elfów, str. 133

Ciekawostki i inne Informacje[edytuj | edytuj kod]