Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Wyspa Kłomnica

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Szybka podróż

Wyspa Kłomnica
Tw3 fyke isle.jpg
Widok na wyspę
Opis
Typ
Wyspa
Lokalizacja
Jezioro Morzycko, Velen
Region
Velen
Mieszkańcy
Duchy zamordowanych podczas ataku na wyspę
Usługi
link= Szybka podróż

Wyspa Kłomnica jest wyspą leżącą na położonym na północy Velen Jeziorze Morzycko. Znajduje się na niej „Mysia WIeża”, dawna siedziba czarodzieja Aleksandra, oraz krąg w którym Guślarz odprawia „Dziady”. Krótko po tym jak na wyspę uciekł baron Wszerad została ona zaatakowana a wszyscy mieszkańcy zamordowani, od tamtej pory nad wyspą ciąży klątwa podtrzymywana przez ducha Anabelle – córki barona.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Podczas akcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wyspa jest całkowicie opuszczona. Czarodziejka Keira Metz prosi Geralta aby udał się na Kłomnicę i zdjął ciążącą na niej klątwę. Wiedźmin bierze Magiczny kaganek zdobyty podczas wizyty w kryjówce Avallac'ha w Velen i płynie na Wyspę, gdzie napotyka duchy zamordowanych mieszkańców i chłopów zabitych przez klątwę nim zdążyli opuścić Kłomnicę oraz szczury. Następnie zabójca potworów odczarowuje ducha Anabelle pozwalając mu zamienić się w groźną Morową Dziewicę lub odejść w pokoju a klątwa ciążąca na wyspie przestaje być groźna.

Mieszkańcy[edytuj | edytuj kod]

Zadania[edytuj | edytuj kod]