Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Wyrwana kartka

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Wyrwana kartka
Tw3 scroll4.png
Zawiera przydatne informacje
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
abandoned rowboat on Undvik
Cena bazowa
Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Wyrwana kartka is found, along with a random weapon or piece of armor in an abandoned rowboat along the north shore of the lake on Undvik.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

...a wtedy stary druid powiedział: jeśli rzeczywiście pragniesz wiedzy i mądrości, weź, co masz najcenniejsze i włóż do skrzyni. Potem popłyń na Undvik, wespnij się na górę i idź granią, aż znajdziesz staw między wierchami. Pokłoń się czterem stronom świata, poleć się bogom i wrzuć skrzynię do wody.

Holvarg zrobił, jak druid polecił, a potem wrócił do Świętego Gaju. „Wrzuciłem skrzynię”, powiedział Holvarg, „Ale nie czuję się ani trochę mądrzejszy”. Na to druid odrzekł, „Bo i do wiedzy nie można zdobyć idąc na skróty. Ani zanosząc modły, ani składając ofiary, ani słuchając mędrców. Niech to będzie dla ciebie nauka.” Na to Holvarg wściekł się niemożebnie, zadusił druida gołymi rękoma, po czym nabił jego głowę na pikę i przed domem wystawił, ażeby każdy wiedział, że choć mądry nie jest, to i głupca nie da z siebie zrobić.