Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Wyprawa na kraniec świata

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Wyprawa na kraniec świata
Tw3 book blue.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup
Cena bazowa
60 Novigradzkie korony
Kupno
116 – 175 Novigradzkie korony
Sprzedaż
8 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Reading this book adds the bestiary entries for Erynia, Syrena i Sukkub as well as providing the przepis for Odwar z echidny and the przepis for Odwar z sukkuba. It can be purchased from the Zielarz in Port pod Kaer Trolde.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Syreny są dalekimi krewnymi harpii, skrzydlatymi potworami żyjącymi na bezludnych wyspach Skellige i na niedostępnych wybrzeżach zaludnionych wysp. Wedle legendy są one córkami mitycznego uskrzydlonego olbrzyma Hräsvelga, który mieszka na końcu świata, i łopotem skrzydeł wywołuje wichry. Córy Hräsvelga lubią towarzystwo olbrzymów i często wiją gniazda w pobliżu ich siedlisk.

Stworzenia te atakują z powietrza łodzie i statki, drą na strzępy żagle i olinowanie. Czasami porywają z pokładu bydło oraz ludzi. Napadają również na wędrowców podróżujących plażą.