Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Wojna o dolinę Pontaru

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Strony Konfliktu Strony Konfliktu
 TemeriaTemeria AedirnAedirn
EllanderEllander

Wojna o dolinę Pontaru - Działania wojenne, pomiędzy królestwem Temerii (i Ellander), a Aedirn. Królami tychże państw w tym czasie byli:

Tereny sporne[edytuj | edytuj kod]

Kością niezgody między tymi krajami była część doliny Pontaru z twierdzą Hagge. Dwaj władcy chcieli umocnić swoją władzę w dolinie.

Działania Wojenne[edytuj | edytuj kod]

Armia Medella zmierzała w kierunku Aedirn, przez dolinę Pontaru. Poruszała się jednak tak powoli, że król Virfuril zdążył zająć twierdzę Hagge i umocnić swoją obronę. Zbyt mało zdyscyplinowane wojsko Temerii poniosło klęskę w bitwie pod Hagge.

Skutki[edytuj | edytuj kod]

Król Virfuril przypieczętował swoją władzę nad doliną Pontar. Medell, po klęsce jego wojsk, nie ponowił już ataku na Aedirn.