Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Wipper

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Wizerunek z Gry Wyobraźni

Wipper - stwór zamieszkujący bagna, polujący w sposób podobny jak kikimora. Brak dokładniejszego opisu w prozie Sapkowskiego.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

-To coś, co zabiło oboje - ciągnął Geralt, patrząc na skrej lasu - nie było ani wilkołakiem, ani leszym. Ani jeden, ani drugi nie zostawiliby tyle dla padlinożerców. Gdyby tu były bagna, powiedziałbym, że to kikimora albo wipper. Ale tu nie ma bagien.


Ostatnie życzenie, str. 45

I było coś, co żyło tylko po to, by zabijać. Z głodu, dla przyjemności, powodowane czyjąś chorobliwą wolą, z innych przyczyn. Mantikora, wyvern, mglak, żagnica, żyrytwa, przeraza, leszy, wampir, ghul, graveir, wilkołak, gigaskorpion, strzyga, zjadarka, kikimora, wipper.


Ostatnie życzenie, str. 121

Dane z innych źródeł[edytuj | edytuj kod]

  • Gra Wyobraźni

Żyjąca na bagnach odmiana jadowitego jaszczura. Rozmiarami dorównuje aligatorowi, a przypomina olbrzymią, zygzakowatą żmiję wspartą na czterech masywnych łapach. Posiada nawet zęby jadowe, znajdujące się w szerokiej paszczy. Kły, jako takie, nie są specjalnie groźne. Wystarcza sam jad, podobny do jadu żmii, lecz o wiele silniejszy.