Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Wielki Zły Wilk

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.

Wielki Zły Wilk
Tw3 journal bigbadwolf.png
Szczegóły
Rodzaj
Bestie
Występowanie
Kraina Tysiąca Baśni‏‎
Podatności
Olej przeciwko zwierzętom
Czarcia Purchawa

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

- Pytasz dlaczego mam takie wielkie łapy, przyjacielu? Widzisz, zacząłem dbać o formę. Zacząłem od podnoszenia ciężarów.
- Wielki Zły Wilk

Wielki Zły Wilk, który mieszkał w Krainie Tysiąca Baśni, jak wiele innych postaci został stworzony przez Artoriusa Vigo na wzór postaci z bajki. Niegdyś towarzyszył w zabawach książęcym córkom, razem z pewną dziewczynką w czerwonym kapturku i jej babcią, ale wraz ze stopniową degeneracją krainy sam się zdegenerował.

Geralt i Syanna spotkali Wielkiego Złego Wilka, gdy leżał udręczony kacem i nie był skory do współpracy. Nasi bohaterowie potrzebowali jednak ziarna fasoli, którą posiadał wilk, w związku z czym musieli nakłonić go do wspólnej zabawy w odtwarzanie bajki.

A bajka kończyła się walką, w której Wielki Zły Wilk gryzł i szarpał pazurami, zaś każda rana goiła się na nim, jak na psie. W końcu jednak Zły Wilk został zabity, a jego brzuch został rozpruty.

Jednak tym razem, zamiast babci i wnuczki, odtwarzający rolę myśliwego Geralt wydobył ze środka magiczną fasolę.