Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Wiedźmini, czyli nie taki diabeł straszny

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Wiedźmini, czyli nie taki diabeł straszny
Tw3 book purple.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
19 – 25 Novigradzkie korony
Sprzedaż
1 – 3 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This book can be found in a number of locations, including:

It can also be purchased from the following merchants:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Utarło się w zarówno w środowisku czarodziejów jak i zwykłych zjadaczy chleba, jakoby wiedźmini byli w rozumowaniu swoim jedynie o jotę bardziej rozwinięci od zwierząt, przez mutacje wypaczeni i żądni krwi, nie zawsze ograniczając się tylko do krwi potworów. Tymczasem z badań i spostrzeżeń Virgila z Ban Ard wyłania się zgoła inny ich obraz. Oczywiście niezaprzeczalne jest, że mutacje, którym poddaje się wiedźminów, wpływają na ich usposobienie, odporność, siłę i wytrzymałość, jednak nie można ich traktować jak bezrozumnych istot stworzonych do zabijania.

Wiedźmini wytworzyli bowiem specyficzną kulturę, system szkoleń, a nawet kodeks honorowy. Posiadają także rozległą wiedzę na temat wykorzystywania właściwości substancji organicznych i nieorganicznych oraz niewielką, ale jednak, na temat podstaw magii (mowa o używanych przez nich zaklęciach zwanych „Znakami”). Z pozoru wiedźmini tworzą spójną społeczność, jednak ich sposoby walki, szkolenia oraz światopogląd różnią się zasadniczo w zależności od przynależności do poszczególnych szkół. Do najbardziej znanych wiedźmińskich szkół na Kontynencie należą: Szkoła Wilka, Szkoła Niedźwiedzia, Szkoła Gryfa, Szkoła Żmii i Szkoła Kota.