Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Wiedźmińskie Znaki

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Icon disambig.svg Ten artykuł dotyczy the book from Wiedźmin 3. Informacje o main article znajdziesz tutaj: Znaki.
Wiedźmińskie Znaki
Tw3 book brown3.png
Wiedźmińskie Znaki. Magii Prymitywnej Opisanie.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakup
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
19 – 25 Novigradzkie korony
Sprzedaż
1 – 4 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

One copy of this book can be found in Triss' wrecked apartment in Novigrad.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Niby muł, co ani osłem, ani koniem nie jest, choć cechy ma obu, tak wiedźminów nie można zaliczyć ani w szeregi obdarzonych magicznemi talentami, ani do pospólstwa prostego.

Wiedźmini potrafią rzucać proste zaklęcia, zwane Znakami, czerpiące z podstaw telekinezy (Aard), pirokinezy (Igni), hipnozy (Aksji), et cetera. Nie są jednak w stanie opanować żadnych zaawansowanych zaklęć, co więcej, odnoszą się do magii z rezerwą i nieufnością. Powszechny jest wśród nich irracjonalny, graniczący z zabobonem strach przed teleportacją (a przypomnijmy – wypadki śmiertelne przy podróży translokacyjnej zdarzają się tylko w jednym przypadku na sto!).

Wynika to niechybnie z tego, iż wiedźmini nie posiadają wrodzonych talentów magicznych, lecz nabywają je w trakcie osławionych Prób Traw. Można więc rzec, że rzucanie przez nich zaklęć jest wbrew naturze – jak i zresztą wszystko, co wiedźminów się tyczy.