Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Wiedźmińska szkoła cechu Niedźwiedzia

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Amulet Niedźwiedzia.png

Szkoła Niedźwiedzia - Jedna ze szkół wiedźmińskich, położona w Haem Caduch.

Każda szkoła wiedźmińska szkoli swoich podopiecznych na swój własny sposób więc ich trening przebiega podobnie, ale nie identycznie. Biorąc pod uwagę premie jakie daje w grze pełen pancerz cechu niedźwiedzia, można wywnioskować że wiedźmini z tej szkoły byli poddawani treningowi który koncentrował się na wytrzymałości. Pewny jest szczególny nacisk na znak Quen, bardzo możliwe że szkolenie miało ich przygotować na większy ból czy obrażenia. Być może również mutacja przebiegała inaczej wzmacniając w szczególności właśnie tę cechę.

Dane z gry GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana[edytuj | edytuj kod]

Wpis z Księgi Nagród[edytuj | edytuj kod]

Zwój 1: Szkoła Niedźwiedzia… Niewiele o niej wiadomo. Co nieco można jednak wywnioskować patrząc na zbroje tego cechu. Sięgające kolan kolcze tuniki, pikowane przeszywanice, ciężkie naramienniki…

Zwój 2: Wiedźmin, który przyodziewa taki rynsztunek, nie uskoczy przed pazurem, nie wygnie się jak struna, by uniknąć kłów. Nie musi: może te ciosy przyjąć. A następnie się zrewanżować.

Zwój 3: W przeciwieństwie do Wilków, których łączą silne więzy przyjaźni, Niedźwiedzie to indywidualiści, którzy nie trawią towarzystwa innych wiedźminów. Kiedy wpadną przypadkiem na siebie, rzadko kiedy obywa się bez przelewu krwi.

Zwój 4: Niedźwiedzie często podróżują na Skellige. Nie dziwne – po pierwsze, nie brakuje tam potworów. Po drugie, doskonale dogadują się z brodatymi, krewkimi wojownikami zamieszkującymi te wyspy…

Skrzynia 1: Na wiedźmina z Cechu Niedźwiedzia natrafiła pewnego razu królowa Meve. Nazywał się Iwo. Jego śniada skóra wskazywała, że pochodził z gorącego południa Kontynentu, a obcesowość, z jaką odpowiadał na pytania królowej – że rzadko kiedy miał do czynienia z korowanymi głowami…

Skrzynia 2: Wiedźmina ze Szkoły Niedźwiedza widziano niegdyś w Toussaint. Zwał się Junod z Belhaven, był wielki jak góra – i miał brodę, której mogliby mu pozazdrościć krasnoludowie. Przyjął zlecenie na potwora grasującego w pieczarach pod lasem Marcescent… I nigdy nie wyszedł już na powierzchnię.

Skrzynia 3: Gdzie leży szkoła Cechu Niedźwiedzia? Jedni twierdzą, że gdzieś na Stokach, inni, że dalej na południe, za górami Amell. Jak jest naprawdę nie wie nikt. Nic dziwnego, że Niedźwiedzie trzymają lokalizację swej siedziby w sekrecie – musieli wszak słyszeć o rzeziach, które spotkały Cech Wilka i Cech Kota…

Znani wiedźmini ze szkoły Niedźwiedzia[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Symbolem cechu był niedźwiedzi łeb,
  • Każda szkoła wiedźmińska szkoli swoich podopiecznych na swój własny sposób więc ich trening przebiega podobnie, ale nie identycznie. Biorąc pod uwagę premie jakie daje w grze pełen pancerz cechu niedźwiedzia, można wywnioskować że wiedźmini z tej szkoły byli poddawani treningowi który koncentrował się na wytrzymałości. Pewny jest szczególny nacisk na znak Quen, bardzo możliwe że szkolenie miało ich przygotować na większy ból czy obrażenia. Być może również mutacja przebiegała inaczej wzmacniając w szczególności właśnie tę cechę.