Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Wiedźmińska szkoła cechu Mantikory

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Manticore School.png

Wiedźmińska szkoła cechu Mantikory - jedna ze szkół wiedźmińskich, rezydująca na dalekim wschodzie, wzmianki na jej temat pojawiają się tylko w dodatku do Wiedźmina 3 zatytułowanym Krew i wino.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Początki[edytuj | edytuj kod]

Szkoła została założona przez magów, a jej celem było zwalczanie potworów. Siedziba szkoły znajdowała się na dalekim wschodzie, za Górami Ognistymi. Brak jednak dokładniejszych danych na jej temat.

Schematy na arcymistrzowski rynsztunek Szkoły Mantikory można znaleźć w Toussaint. Na ich podstawie można wysnuć teorię, że wiedźmini z tej szkoły kładli nacisk na zdolności alchemiczne.

Późniejsze losy[edytuj | edytuj kod]

Siedziba szkoły najpewniej została zniszczona, a jej wiedźmini zdziesiątkowani. Nie znane są nam losy żadnych członków tej szkoły, prócz jednego, imieniem Merten, który wyruszył do księstwa Toussaint, aby tam wykonywać swój zawód.

Galeria[edytuj | edytuj kod]