Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Wiedźmińska szkoła cechu Mantikory

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Manticore School.png

Wiedźmińska szkoła cechu Mantikory - jedna ze szkół wiedźmińskich, rezydująca na dalekim wschodzie, wzmianki na jej temat pojawiają się tylko w dodatku do Wiedźmina 3 zatytułowanym Krew i wino.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Początki[edytuj | edytuj kod]

Szkoła została założona przez magów, a jej celem było zwalczanie potworów. Siedziba szkoły znajdowała się na dalekim wschodzie, za Górami Ognistymi. Brak jednak dokładniejszych danych na jej temat.

Schematy na arcymistrzowski rynsztunek Szkoły Mantikory można znaleźć w Toussaint. Na ich podstawie można wysnuć teorię, że wiedźmini z tej szkoły kładli nacisk na zdolności alchemiczne.

Późniejsze losy[edytuj | edytuj kod]

Siedziba szkoły najpewniej została zniszczona, a jej wiedźmini zdziesiątkowani. Nie znane są nam losy żadnych członków tej szkoły, prócz jednego, imieniem Merten, który wyruszył do księstwa Toussaint, aby tam wykonywać swój zawód.

Galeria[edytuj | edytuj kod]