Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Wieś Stegny

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Wieś Stegny
Tw3 byways.jpg
Opis
Typ
Wioska
Lokalizacja
na północ od przystań
Region
Tex Velen
Usługi
link= Szybka podróż

Stegny - mała, opustoszała wieś na południowym wschodzie Velen. Większość jej mieszkańców wyemigrowała na północ kontynentu bądź zmarła z powodu zarazy przyniesionej przez Nilfgaardczyków. Przedtem, miejscowi zajmowali się głównie produkcją cegieł, które słynęły z dobrej jakości.

We wsi nie znajdziemy żadnych kowali czy płatnerzy, jedynie wejście do jaskini w jednym z domów. Udając się ścieżką na północ, Geralt może odblokować opuszczone miejsce, gdzie znajdziemy kupca oraz przystań portową. Możemy także wykonać tam zadanie poboczne Tajemnica wsi Stegny w którym należy zejść do kompleksu jaskiń pod wsią.

Opis lokacji[edytuj | edytuj kod]

Większość mieszkańców uciekła na północ lub zmarła z powodu zarazy. Wcześniej miejscowi parali się głównie produkcją cegieł, znanych z dobrej jakości.

Ważne postacie[edytuj | edytuj kod]

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Mapa[edytuj | edytuj kod]

Witcher 3 Byways.jpg

Szybka podróżWioska