Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Vivienne de Tabris

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Vivienne de Tabris
Tw3 journal vivienne.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Kobieta
Kolor włosów
Złoty
Kolor oczu
Zielony
Tytuł(y)
Szlachcianka
Narodowość
Toussaint
Przynależność
Świta Księżnej Anny Henrietty
Profesja
Dwórka (profesja)
Pochodzenie
Beauclair
Rodzina
Guillaume de Launfal (partner)

Vivienne de Tabris to złotowłosa szlachcianka z Toussaint, bliska dwórka księżnej Anny Henrietty oraz obiekt westchnień młodego błędnego rycerza Guillaume'a de Launfal.

Jej rodzice często spędzali czas na polanie znajdującej się niedaleko pałacowych ogrodów. Pewnego razu ich szczęście zirytowało prawdopodobnie lokalną nimfę, która uważała się za panią okolicznego lasku. Zdenerwowana obecnością w jej gaju pary zażądała od matki Vivienne jej jeszcze nienarodzonego dziecka, tym samym nakładając na Vivienne klątwę. Po narodzeniu dziewczynki nie można było jednakże wykryć żadnych śladów magii czy też nadprzyrodzonych zdolności. Rodzina miała nadzieję, że los dziecka jest bezpieczny. Gdy Vivienne ukończyła jednak piętnasty rok życia, klątwa uaktywniła się, a dziewczyna o każdej pełni przemieniała się w potworzycę przypominającą ludzkich rozmiarów wilgę. Z czasem przekleństwo przybierało na sile i Vivenne została zmuszona do używania magicznych maści powstrzymujących tymczasowo jej przemianę.

Wiedźmin 3: Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

W 1275 roku, gdy do Toussaint ponownie zawitał Geralt z Rivii, Vivienne pełniła funkcję patronki tegorocznego turnieju rycerskiego. Zadurzony w szlachciance młody rycerz Guillaume zauważył, że Vivienne zachowuje się ostatnimi czasy dość osobliwie i podejrzewał, że dziewczyna znajduje się pod wpływem klątwy lub uroku. De Launfal poprosił wiedźmina o wzięcie udziału w turnieju, by ten mógł dokładnie przyjrzeć się sprawie Vivienne. Gdy Geralt odkrył prawdę na temat ptasiej postaci złotowłosej kobiety, ku jej zdziwieniu zobowiązał się do zdjęcia z niej klątwy.

Geralt oferuje dwa sposoby ściągnięcia klątwy: pierwszy polega na przeniesieniu klątwy na innego człowieka, co nie pasuje Vivienne; druga polega na przeniesieniu klątwy na jajko wilgi, jedyne ryzyko jest takie, że Vivien pozostanie 7 lat życia.

Jeżeli Geralt nakłoni dwórkę, do przeniesienia klątwy na Guillauma to czar straci na mocy i młodemu rycerzowi nic się nie stanie. Guillauma i Vivienne wiedźmin będzie mógł spotkać później w pałacu w Beauclair, gdzie będą planowali swoją wspólną przyszłość.

Natomiast jeśli wiedźmin przeniesie klątwę na jajko wilgi i skróci tym życie Vivienne do siedmiu lat; Biały Wilk będzie mógł ją spotkać w Novigradzie, planującą swoje następne podróże.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Vivienne de Tabris to dwórka księżnej Anny Henrietty. Jest małomówną, skrytą i niedostępną osobą, ale jej uroda fascynuje i przyciąga. Geralt miał okazję przekonać się o tym, kiedy przyjął zlecenie od zakochanego w niej rycerza, Guillaume’a, który podejrzewał, że Vivienne może być dotknięta klątwą. Aby móc się do niej zbliżyć, Geralt wziął udział w turnieju rycerskim, którego Vivienne była patronką.

Śledząc poczynania Vivienne i badając ślad, Geralt odkrył, że Guillaume miał rację. Vivienne istotnie została obłożona silnym czarem jeszcze przed narodzeniem. Klątwa powodowała, że w świetle księżyca kobieta zmieniała się w ptaka. Geralt poznał historię klątwy i zaproponował, że postara się ją odwrócić. Ostrzegł jednak kobietę, że sprawa nie będzie prosta. Klątwę można bowiem przenieść na inną osobę, na co Vivienne nie chciała się zgodzić - lub można ją zdjąć, lecz wtedy może się zdarzyć, że ofierze pozostanie tylko kilka lat życia.

Jeśli Geralt powie Guillaume'owi o sekrecie Vivienne:

Geralt postanowił , że powie Guillaume’owi , czego się dowiedział. Rycerz zaoferował swoją pomoc w odczynianiu uroku – zadeklarował, że jest gotowy przyjąć na siebie ciężar klątwy. Guillaume i Vivienne zbliżyli się do siebie. Przeniesiona klątwa spowodowała, że rycerzowi zaczęły rosnąć pióra w dziwnych miejscach na ciele, lecz nie przeszkadzało mu to. Vivienne zaś uważała je za całkiem sympatyczne.

Jeśli Geralt spotka się z parą póżniej :

Guillaume i Vivienne zbliżyli się. Klątwa spowodowała, że rycerz wyhodował pióra na dziwnych częściach ciała, ale to nie przeszkadzało mu zbyt wiele. Jeśli chodzi o Vivienne, to lubiła zmiany , które zaszły w Guillaumie .

Jeśli Geralt zachowa sekret Vivienne dla siebie: 

Geralt zachował dla siebie informacje, które w tajemnicy powierzyła mu Vivienne. Mimo to Guillaume był zdeterminowany, by jej pomóc. Guillaume próbował przekonać Vivienne, że ma wobec niej dobre intencje, kobieta jednak wolała być niezależna. Razem z Geraltem wykonali rytuał, po którym klątwa została z niej zdjęta. Vivienne po raz pierwszy w życiu poczuła się wolna. Postanowiła wykorzystać do maksimum czas, który jej pozostał i wyruszyła w podróż po świecie.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3 Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

Inne[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki i Informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Jeśli jej klątwa zostanie zniesiona bez pomocy Guillaume, Vivienne udała się do Novigradu po zakończeniu historii Krwi i Wina . Jeśli się do niej odezwie, ujawniła wszystko, co do tej pory zrobiła. Następnie opuszcza Novigrad po kilku dniach gry, aby później pojawić się w Skellige.