Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Viroleda

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Viroleda - miejscowość w Nilfgaardzie słynna z wyrobu broni, a także z dobrych szermierzy. Do dziś w tym mieście cyzeluje się firmowe inskrypcje takie jak na viroledańskich puncmarkach, np. "Nie dobywaj bez przyczyny, nie chowaj bez honoru".

Szermierze z tego miasta wymyślili styl walki mieczem znany jako Viroledański Naev'de Feaine Glaeddyv, który pozwala na walkę z grupą oponentów.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- W mojej firmie - odrzekł dumnie Esterhazy - nie wytwarza się i nie oferuje żelaza innego niż przyzwoite. Rozumiem, że chodzi o miecz do walki, nie do galowej dekoracji. Ach, prawda, pisałeś. Jasna rzecz, broń dla tej panny znajdzie się bez trudności. Do takiego wzrostu i takiej wagi idą miecze trzydzieści osiem cali, wykonanie standard. Ona do jej lekkiej budowy i małej ręki potrzebuje minibastarda z rękojeścią przedłużoną do dziewięciu cali i kulistą głowicą. Moglibyśmy też zaproponować elfią taldagę albo zerrikańską saberrę, względnie lekką viroledankę.
Wieża Jaskółki, str. 134