Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Vilfrid Wenck

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Vilfrid Wenck - Komisarz w służbie Henselta. Człowiek o zimnych, błękitnych oczach, wyższy od Geralta. Jego styl poruszania się jest ostry, sztywny i pewny, taki jak u ludzi przyzwyczajonych do kolczugi i broni u pasa. Ginie w wyniku ran postrzałowych.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Geralt, to jest pan komisarz Vilfrid Wenck, w służbie króla Henselta z Ard Carraigh, miłościwie panującego władcy Kaedwen.
Vilfrid był wysoki, wyższy od Geralta, a krasnoluda przewyższał dwukrotnie. Ubrany był w zwykły prosty strój, jaki nosili włodarze, komornicy lub gońcy konni, ale w jego ruchach była ostrość, sztywność i pewność, którą wiedźmin znał i umiał rozpoznać bezbłędnie, nawet w nocy, nawet w skąpym świetle ogniska. Tak poruszali się ludzie przyzwyczajeni do kolczugi i obciągającego pas oręża. Wenck był zawodowym żołnierzem, Geralt gotów był pójść o zakład o każdą sumę. Uścisnął podaną mu dłoń, skłonił się lekko.


Krew elfów, str. 119