Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Vilem

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Vilem.jpg

Vilem - książę Lyrii i Rivii , syn króla Reginalda i królowej Meve , brat Anséisa.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Urodził w 1251 jako pierwszy syn Meve i Reginalda.

Druga wojna z Nilfgaardem[edytuj | edytuj kod]

Meve zawsze myślała , że Vilem nie jest stworzony do polityki , książę udowodnił matce , że się myli i zdradził ją wraz z Hrabią Caldwellem i radą Lordów.

Podczas gdy Meve udało się uciec z wieży, w której była zamknięta, aby stworzyć nową armię, aby odebrać jej uzurpowany kraj, Villem został koronowany na króla Lyrii i Rivii przez Caldwella w zamian obiecany sojusz z Nilfgaardem.

W międzyczasie Meve, prowadząc nową armię przez Północ , pokonała wojska Nilfgaardu w bitwie o most na Jarudze . Było to decydujące wydarzenie w czasie wojny: Imperium okazało się wyjątkowo wrażliwe, a cała Północ wzięła broń przeciwko siłom Imperium.

Villem, wiedząc, że przegrywa wojnę, wysłał posłańca do matki i umówił się na spotkanie z Meve w Czarciej Wieży. Tam Villem zaoferował Meve jego lojalność i to, co pozostało z jego sił, przerywając sojusz z Ardalem aep Dahy, pod warunkiem, że Meve zaakceptuje jego warunki: bezpieczeństwo dla niego i jego doradców, jego reformy pozostaną nietknięte i ostatnie, miał pozostać następcą Meve , a następnie w kolejce do tronu.

Jeśli Meve zaakceptuje warunki Villema: Chociaż jej własny syn dźgnął ją w plecy i sprzedał swój kraj Nilfgaardowi, Meve w końcu wybaczyła Villemowi i zaakceptowała jego warunki.

Po wygranej wojnie z Nilfgaardem Villem ciężko pracował, aby odzyskać zaufanie i szacunek swojej matki. Pomagał jej w rządzeniu krajem i podejmował wiele śmiałych misji, niezależnie od ryzyka. Chłopak, którego Nilfgaard używał jako narzędzie, teraz zasiał terror wzdłuż granic ... i okazał się godnym następcą Meve.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]