Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Velda

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Velda - rzeka płynąca przez Geso (w górnym biegu), Ebbing nieopodal Glyswen. Za źródłami znajduje się pustynia Korath. Wraz z Lete i Arete przecina Pereplut.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Chcę jak najszybciej przejść Veldę - powiedział Giselher. - Za rzeką odpoczniemy. Kayleigh, jak twój koń?
- Wytrzyma. To nie dzianet, w wyścigi nie pójdzie, ale mocna bestia.
- No, to jazda.


Czas pogardy, str. 305

W dolinie rzeki Veldy karawana łowców została rozgro­miona i wybita do nogi przez bandę nilfgaardzkich maruderów.


Czas pogardy, str. 314

Spotkali się wszyscy jednego dnia na obchodach Lammas, Święta Żniw, w jednej z wiosek w Geso. Wojna i nę­dza podówczas jeszcze nie zawadziły zanadto o kraj nad górną Veldą


Czas pogardy, str. 315

- Szliśmy brzegiem Veldy w stronę Thurn - zaczął żołnierz. - Był rozkaz, by konwojować jeden z transporterów pana Evertsena ciągnący na południe.


Czas pogardy, str. 317

Na Południu, hen za górami Amell, w Ebbing, w krainie zwanej Pereplutem, na rozległych mokradłach przeciętych rzekami Veldą, Lete i Arete, w miejscu oddalonym od Ellander i Świątyni Melitele o osiemset mil lotem wrony, koszmar senny gwałtownie zbudził nad ranem starego pustelnika Vysogotę.


Wieża Jaskółki, str. 9