Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Vanadáin

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
F Vanadain.png

Vanadáin - jeden z przywódców wolnych elfów z Gór Sinych w Dol Blathanna. Brał udział w pojmaniu Geralta i Jaskra.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Inne[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Słyszałeś? - elfka obróciła się w stronę towarzysza, wysokiego Seidhe, który nie zadając sobie trudu sprawdzania więzów Geralta brzdąkał na lutni Jaskra z obojętnym wyrazem pociągłej twarzy. - Słyszałeś, Vanadáin? Małpolud potrafi mówić! Potrafi nawet być bezczelny!
Seidhe wzruszył ramionami. Pióra dekorujące jego kurtkę zaszeleściły.
- Jeszcze jeden powód, by go zakneblować, Toruviel.

Ostatnie życzenie, str.

Wysoki elf w przybranej pstrokatymi piórami kurtce wyjął sztylet z jej ręki, podszedł do podtrzymywanego wiedźmina. Uśmiechał się, unosząc ostrze. Geralt widział go już na czerwono, krew z czoła rozciętego o zęby Toruviel zalewała mu oczodół.


Ostatnie życzenie, str.
- Stefan Skellen - powiedziała wolno Ida Emean - był również u nas, gdzie miał więcej szczęścia. Rozmawiał z Filavandrelem i Vanadáinem.
Chrzest ognia, str.