Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Udalryk

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Udalryk
Tw3 journal udalryk.png
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Kasztanowy
Kolor oczu
Niebieski
Tytuł(y)
Jarl
Narodowość
Skellige
Przynależność
Klan Brokvar
Rada Jarlów
Pochodzenie
Spikeroog

Udalryk - jarl Spikeroog wywodzący się z klanu Brokvar.

Wiedźmin 3: Dziki Gon [edytuj | edytuj kod]

Udalryk w momencie wykonywania zadania Wybraniec bogów sprawia wrażenie obłąkanego. Jak sam wyznaje, został wybrańcem bogów, dzięki czemu może wysłuchiwać ich głosu. By być z nimi jeszcze bliżej jarl zaczął składać ofiary z własnego bólu - okaleczał swe ciało. Przypadek jarla próbuje wyjaśnić Cerys z pomocą Geralta z Rivii. Wiedźmin, odwiedzając dawny dom klanu Brokvar dowiaduje się od córki Cracha o burzliwej przeszłości Udalryka.

Cerys opowiada o bracie jarla Spikeroog - Akim, który wbrew zwyczajowi, będąc młodszym synem głowy klanu otrzymał od ojca miecz rodowy - Brokvar. Decyzja ta doprowadziła Udalryka do gniewu. Mężczyzna głośno sprzeciwił się woli rodziciela, za co odbył surową karę - przybity do pala spędził trzy dni zanurzony do pasa w wodzie. Gdy kara minęła bracia wspólne wyruszyli na połów pereł. Gdy jednak rozpętała się burza doszło do wypadku. Aki wpadł do wody, a jego brat, zajęty trzymaniem żagli, nie mógł mu w porę pomóc lub jak głoszą nieprzyjazne głosy, nie chciał.

Geralt i Cerys postanawiają oddać miecz zwłokom Akiego, które nadal spoczywają na dnie morza. Udalryk przekonany, że czyn złagodzi gniew bogów godzi się na to. Wkrótce okazuje się, że wyczyn był daremny, a Udalryk coraz głębiej pogrążony w szaleństwie pozbył się oka z "woli bogów".

Sprawę rychło rozwiązuje wiedźmin. Okazuje się, że Uldaryka opętał Him - upiór żerujący na wyrzutach sumienia. Geralt z Cerys opracowują dwa plany pozbycia się Hima.

Cerys namawia Geralta na pozbycie się Hima za pomocą podstępu. Przepióreczka zamierza oszukać Hima, przekierowując jego działania na niewinną osobę. Dziewczyna dla powodzenia planu nie zamierza wprowadzać Białego Wilka w szczegóły, prosi natomiast o zaufanie i o stawienie się w siedzibie upiora - dawnym domu klanu jarla. Gdy wiedźmin czeka w nawiedzonym domu nagle wbiega Cerys z kilkumiesięcznym dzieckiem Udalryka na rękach. Podaje dziecko Geraltowi i prosi, by ten włożył je do rozgrzanego pieca. Zaraz za dziewczyną do pomieszczenia wpada jarl ze swoim doradcą - Hjortem. Wiedźmin wierząc, że Cerys wie co robi wkłada dziecko do paleniska. Po chwili zjawia się Him chcący opętać Geralta. Jego plany krzyżuje Cerys wychodząca z sąsiedniego pomieszczenia z zdrowym dzieckiem na rękach. Oszukany Him znika.

Niezależnie od wybranej ścieżki Udalryk odzyskuje trzeźwość umysłu, a Cerys z Geraltem zyskują jego wdzięczność.

Udalryk podczas wyboru króla Skellige wskazuje na to stanowisko Cerys, która według niego okaże się mądrą władczynią.

Ostatni raz jarl pokazuje się podczas bitwy z Dzikim Gonem na wyspie Undvik. Jego dalsze losy nie są znane.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Jarl Udalryk był postacią co najmniej zagadkową. Otaczało go tajemnicze odium, które sprawiało, że ludzie unikali jego towarzystwa.
Obserwując wodza klanu Brokvar, Geralt nie mógł nie zauważyć, że ponury mężczyzna rzeczywiście dziwnie się zachowywał. Momentami mamrotał coś do samego siebie i zdradzał objawy tłumionego lęku, jakby obawiał się czegoś – lub kogoś.
Prywatna rozmowa z jarlem potwierdziła zasłyszane plotki. Do Udalryka przemawiali ponoć bogowie, zsyłając na niego prorocze sny i żądając od niego ofiary.
Opowieść o zwadzie Udalryka z jego bratem Akim o rodowy miecz rzuciła nowe światło na tajemniczą sprawę jarla. To, że słyszane przezeń głosy żądały samookaleczania, sugerowało, że Skelligijczyka prześladował mściwy duch.
Udalryk coraz bardziej osuwał się w szaleństwo – własnoręcznie pozbawił się oka by, jak twierdził, odkupić swe winy.
If Geralt uses "the Witcher way" to kill the Hym:
Koniec końców, dzięki determinacji Geralta i jego wiedźmińskiemu mieczowi, jarl Spikeroog został uwolniony od prześladującego go upiora. Odzyskał tym samym spokój ducha.
If Cerys tricks the Hym to save Udalryk:
Koniec końców, dzięki pomysłowości Cerys, jarl Spikeroog został uwolniony od prześladującego go upiora. Odzyskał tym samym spokój ducha.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]