Użytkownik:Yarpen Zirgin/brudnopis

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
"Eliksir dla Triss"
Szczegóły
Akt(y)
Prolog
Lokacje
Kaer Morhen
Zleca
Vesemir
Nagrody
do 4000 PD
Powiązane zadania
Obrona Kaer Morhen
ID
q0002

Zadanie rozpoczyna się w czasie drugiego dialogu z Vesemir po śmierci Leo w zadaniu Obrona Kaer Morhen. W jego trakcie należy zgromadzić składniki, a następnie wyprodukować eliksir za pomocą którego zostanie wyleczona ranna w czasie ataku Triss Merigold, oraz zabić wszystkich bandytów w Kaer Morhen.

Uwaga: Dalszy ciąg hasła zdradza szczegóły dotyczące przebiegu zadania.


Przebieg zadania

Zadanie rozpoczyna się ogólnym wprowadzeniem w sytuację w Kaer Morhen i zleceniem od Vesemira, że należy uzyskać od Lamberta informacje na temat składników eliksiru. Lambert przebywa w głównej sali - wejście do niej automatycznie uruchamia sekwencję filmową, w której otrzymujemy informacje na temat miejsca, gdzie znajduje się Biała mewa i Calcium equum, oraz wiadomość, że w twierdzy snują się jeszcze jacyś bandyci. Po zakończonej rozmowie wyruszamy na piętro po składniki lekarstwa dla Triss:

  1. Biała Mewa w sali wieczornej.
  2. Calcium equum w zbrojowni.

Schody na piętro znajdują się w kuchni. Po wejściu na górę zabijamy wszystkich bandytów, którzy się tam znajdują. Następnie zabieramy składniki lekarstwa i schodzimy do Lamberta. W kolejnej rozmowie Lambert przekazuje receptę na lekarstwo i informację, że do jego wykonania jest jeszcze potrzebny pazur przerazy i Jaskółcze ziele. Poucza Geralta, że wiadomości jak je uzyskać przekaże mu Vesemir. W rozmowie z Vesemirem dowiadujemy się jak wydobyć z ciała przerazy potrzebny nam składnik. Równocześnie stary wiedźmin przekazuje Geraltowi wiedźmiński miecz, zbroję i Jaskółcze ziele[1]. Po zakończeniu rozmowy udajemy się na dziedziniec w celu zdobycia ostatniego składnika potrzebnego do wykonania lekarstwa. Następnie wracamy do twierdzy i rozmawiamy z Vesemirem na temat tego jak wykonać lekarstwo[2]. W celu stworzenia eliksiru wchodzimy w tryb medytacji i w zakładce Alchemia wykonujemy odpowiednie mieszanie. Po zakończonej medytacji idziemy na drugie piętro[3] do pokoju Triss i wręczamy jej eliksir[4]. Następnie mamy możliwość przeprowadzenia z Triss rozmowy, w trakcie której mamy do wyboru pozostanie jeszcze przez jakiś czas na zamku lub udanie się na pogrzeb Leo, co zakończy zadanie Obrona Kaer Morhen.


Przypisy

  1. Otrzymujemy także zwój z przepisem na Eliksir z oka przerazy.
  2. W trakcie rozmowy można rozpocząć zadanie Tajemnica Berengara
  3. Po drodze możemy udać się do zbrojowni i zacząć zadanie Walka na pięści
  4. W trakcie rozmowy mamy możliwość zdobycia pierwszej karty Triss