Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Truteń endriagi

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Endrega drones
Tw3 journal endregadrone.png
Szczegóły
Rodzaj
Insektoidy
Odmiany
Endriaga wojownik
Endriaga robotnica
Występowanie
Lasy
Podatności
Wilga
Olej przeciw insektoidom
Składniki
Serce endriagi
Fragment pancerza endriagi
Jad
Chitynowy pancerz
Krew potwora
Ślina potwora
Kieł z potwora

This journal entry can be obtained by reading Cudowny świat insektoidów.

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Leniwych, słabych mężczyzn zwie się czasami trutniami. Ktokolwiek użył takiego wyrażenia jako pierwszy, na pewno nigdy nie widział na oczy trutnia endriagi.
– Evelynn Harker, zielarka

Samce endriag, zwane trutniami, to żarłoczne istoty, których jedynym celem jest jedzenie, walka i przedłużenie istnienia gatunku. W czasie wypraw poza gniazdo ci agresywni łowcy zaatakują każdego, kto znajdzie się na terytorium kolonii.
Głównym zadaniem trutni endriag jest zapłodnienie królowej, do którego dochodzi jesienią. Zanim to nastąpi, stworzenia te chronią terytorium kolonii. Słabsze osobniki giną w czasie walk, przeżywają zaś największe i najsilniejsze. Geny tych wybrańców zostaną przekazane następnemu pokoleniu endriag, oni sami zaś zostaną po zapłodnieniu królowej zabici, a ich ciała posłużą reszcie kolonii za pokarm na długie zimowe miesiące.

Trutnie są łatwe do odróżnienia dzięki charakterystycznemu, stożkowo zakończonemu odwłokowi. W odróżnieniu od innych endriag, truteń potrafi atakować z dystansu, wyrzucając z siebie zatrute kolce. Podobnie jednak jak inni przedstawiciele tego gatunku, samce są mniej wrażliwe na broń wywołującą obfite krwawienie, wykazują za to podatność na olej przeciwko insektoidom.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]