Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Trojden

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Trojden - książę, brat króla Radowida I Wielkiego, hrabia apanażysta Koviru. Przodek Trojdenidów. Według opinii młody Trojden uchodził za osobę wyjątkowo podłą i obleśną. Sam Radowid szczerze nienawidził swego rodzonego brata, dlatego też nadał mu tytuł hrabiego apanażysty Koviru, aby utrzymać go z dala od spraw Redanii, a ponoć dalej się go odsunąć nie dało. Oficjalnie Trojden był wasalem króla Redanii, ale nie musiał ponosić żadnych ciężarów z tym związanych, jego jedynym obowiązkiem było "nie szkodzić".

Władcy Koviru i Poviss historyczny herb Koviru i Poviss historyczny herb Koviru i Poviss

aktualny herb Koviru i Poviss

TrojdenGedovius TrojdenidaGerard TrojdenidaEsteril ThyssenBaldwin ThyssenRhydIdiEsterad Thyssen
Królowe
GemmaAgnes z AedirnBlanka z MalleoreZuleyka
Inni członkowie dynastii Trojdenidów i Thyssenidów
GodambaScarabOttoGuidoEdmundBerengariaRamonaAlicjaXymenaMarionEudoxiaGaudemundaHeloizaTankred