Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Transmutacje i metamorfozy

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Transmutacje i metamorfozy
Books Generic other.png
Transmutacje i metamorfozy
Opis
Typ
Książka
Źródło
Lokacje
Kupno
80 oreny
Sprzedaż
16 oreny
ID
it_scroll_205

Zawiły traktat alchemiczny przedstawiający teorię ożywiania materii nieożyionej.

Zawartość[edytuj | edytuj kod]

Transmutacje i metamorfozy
by Adalbertus Aloiz Kalkstein
"Aby podążyć tropem arcymaga z wieży, należy wpierw sklasyfikować substancje, dokonując podziału na warianty nadrzędne i podrzędne. Tylko pierwsze z nich obejmuje hipoteza wspólzaleznosci, która zostanie przedstawiona ponizej. Substancje podrzedne nie buduja lancucha pseudozycia, albowiem ze swej natury sa posrednie i nie wystepuja samoistnie. Jednakowoz udowodnione zostalo, ze - w sposób paradoksalny - lancuch wymaga ich obecnosci.
Hipoteza wspólzaleznosci zaklada, ze w lancuchu pseudozycia musi sie znajdowac jedna substancja nadrzedna z kazdego zywiolu. Wszelako przy konstrukcji zaproponowanej przez Raffarda Bialego istnieje tylko piec wolnych miejsc. Gdyby lancuch ulegl transpozycji, a potem transmutacji, rozwiazanie problemu byloby latwe. Niestety, pierwszego przeksztalcenia nie sposób wykonac z zachowaniem integralnosci lancucha. Trzeba zatem przeprowadzic tak zwana transmutacje zwrotna, która wprawi lancuch w ruch, w rezultacie czego poszczególne substancje nadrzedne beda bezustannie i naprzemiennie opuszczaly lancuch i dolaczaly do niego. W ujeciu holistycznym zawsze pojawi sie szesc substancji nadrzednych przy pieciu wolnych miejscach. I tu kryje sie geniusz rozwiazania, albowiem sam ruch lancucha ma wlasciwosci wszystkich trzech substancji podrzednych. W ten sposób paradoks wspólzaleznosci (wspólistnienia) nie stanowi juz przeszkody."

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Postacic: Kalkstein

Lokacje[edytuj | edytuj kod]