Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Toussaint, Bajkowa Kraina

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Toussaint, Bajkowa Kraina
Tw3 book blue.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
17 Novigradzkie korony
Sprzedaż
1 – 3 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Copies of this book can be found in the following locations:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Przekraczając granice księstwa Toussaint, przybysz z Północy ma wrażenie, że przeniósł się w świat baśni. Nie zazna tam niepogody, w Toussaint nawet zimy są łagodne, bezwietrzne i słoneczne. Nie zazna tam głodu, bo drzewa i krzewy prawie cały rok rodzą soczyste owoce. Nie zazna tam też samotności, bo każdy, kogo napotka, potraktuje go jak długo niewidzianego przyjaciela. Nie ma tam miejsca na szarość, nudę, rozterki.

W Toussaint wino leje się strumieniami, wiecznie gra muzyka, wiecznie słuchać śpiew i szczebiot pięknych niewiast, które nie szczędzą uśmiechu przystojnym kawalerom. Stolica księstwa, Beauclair, jest perłą architektury, pełno tu elfich zabytków: strzelistych wieżyczek, misternie rzeźbionych reliefów, tajemniczych ruin. Tylko wiszące tu i ówdzie smoliście czarne sztandary ze złotym słońcem przypominają, że ta cudowna kraina jest lennem Nilfgaardu...