Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Tomira

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Zielarz}} Tomira
Tw3 Tomira.jpg
Tomira, zielarka
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Kobieta
Kolor włosów
Czarny
Kolor oczu
Hazel
Narodowość
Temeria
Profesja
Zielarka
W każdej wsi tak jest, choćby najmniejszej. Wystarczy popytać... Ale, ale, żeby nie kończyć tak łzawo.
― Tomira on village misfortunes, Wiedźmin 3: Dziki Gon


Tomira - zielarka z Białego Sadu.

Gry[edytuj | edytuj kod]

Młodość[edytuj | edytuj kod]

W wieku 18 lat rozpoczęła naukę w Ellander, aby zostać uzdrowicielką. W świątyni pracował jednak przystojny chłopak, w którym się zakochała. Porzuciła dla niego kształcenie i wspólnie spędzili lato, po czym Gosław ją zostawił. Wróciła wtedy do Ellander z prośbą o ponowne przyjęcie, ale Nenneke odmówiła. Rodzice również nie chcieli jej pomóc – dali jej tylko chudy mieszek i płaszcz podróżny.

Długo podróżowała, aż trafiła do Białego Sadu, gdzie zamieszkała na stałe.

Biały Sad[edytuj | edytuj kod]

We wsi pracowała jako zielarka, była znana w okolicy. Miała tam przyjaciółkę, Klarę, ta jednak zginęła wskutek konfliktu z dziedzicem. W ten sposób Tomira straciła jedyną bliską osobę w miejscowości.

Zaopiekowała się również ranną po ataku gryfa Leną. Dziewczynie zbierała się krew pod czaszką, więc zielarka nie była w stanie jej wyleczyć. Mogła jedynie uśmierzać ból.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Odwiedził ją Geralt z Rivii, by pozyskać informacje dotyczące miejsc występowania szakłaku – rośliny potrzebnej do wykonania przynęty na gryfa. Tomira kazała mu szukać na dnie okolicznej rzeki. Widząc Lenę, wiedźmin poinformował kobietę o możliwości podania rannej eliksiru, który mógłby pomóc lub zaszkodzić. Zielarka uważała, że skoro dziewczyna i tak umrze, próba wyleczenia jej ma sens, jednak Biały Wilk twierdził, iż po podaniu Jaskółki może ona bardzo cierpieć.

Geralt przekazał Tomirze eliksir, a ta podziękowała i podarowała mu kilka składników alchemicznych. Później Lenę zabrał jej nilfgaardzki kochanek, a zielarka poinformowała o tym wiedźmina.

Podczas późniejszych rozmów opowiedziała Białemu Wilkowi o swojej przeszłości, a także o Klarze, Volkerze i ich konflikcie z dziedzicem.

Nadal mieszkała w Białym Sadzie, oferując swoje usługi miejscowej ludności.

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Sells[edytuj | edytuj kod]

Tomira sells Pomniejszy Glif Quen, i Sproszkowana perła i Niedźwiedzia skóra (can be dismantled) - przemdioty that can both be used for rzemiosło;

alchemical receptury alchemiczne and składniki alchemiczne:

and herbs (which are also alchemical ingredients):

Notes[edytuj | edytuj kod]

  • She only appears after talking to the Nilfgaardzki Garnizon's kapitan.
  • Herbs in her garden includes: Mysichwost, Skorocel, and Hellebore flowers. There are some inside bags or growing wild which are Płatki białego mirtu i Dmuchawiec.
  • Asking her about Claer and Holger nets an additional 10 PD earned based on the Story and Swords! difficulty level, 10 Novigradzkie korony, 4 saletra, 8 owoc berberki, 8 płatki zimejki, i 6 kortinarius.
  • It is not known why she needs honey so much.

Zadania[edytuj | edytuj kod]