Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Targ rybny w Gors Velen

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Targ rybny - niewielki placyk w Gors Velen przy ulicy Okrężnej, na którym znajdują się stragany sprzedawców ryb. Czuć tu silną woń ryb i zawsze się kręci dookoła pełno kotów. Po środku placu stoi baszta złodziejska.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Pójdziemy o, tędy, skrócimy sobie drogę przez targ rybny, który jest na ulicy Okrężnej.


Czas pogardy, str. 66

(...)placyk wciśnięty między ściany domów. Placyk zapełniony był straganami , beczkami i kadziami, z których biła silna woń ryb. Trwał ożywiony i hałaśliwy handel, przekupnie i kupujący starali się przekrzyczeć krążące w górze mewy. Pod murem siedziały koty, udając, że ryby nie interesują ich w najmniejszym stopniu


Czas pogardy, str. 66