Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Szkoła Faithel

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Szkoła Faithelzerrikańska szkoła trenująca wojowniczki Faithel mające bronić smoki[1].

Historia[edytuj | edytuj kod]

Szkoła Faithel powstała rok po przybyciu do Zerrikanii trzech wojowniczek i kapłanki Saulrenith. Wyruszyły w podróż na północ, by rozpowszechniać wiarę w smoki, ale wyprawa nie powiodła się - w Mahakamie kobiety trafiły na morderców smoków. Stanęły do walki, którą przegrały. Władczyni Merineaevelth wraz z siorami postanowiły założyć szkołę, w której będą trenowały obrończynie tych gadów[1].

Opis[edytuj | edytuj kod]

Co pół roku uczennice szkoły stają do turnieju zwanego Pierwszą Krwią. Dwie najlepsze wojowniczki mogą opuścić krainę, by szukać smoka, którego mają chronić. Kobiety są rozpoznawalne dzięki pasom tatuażu z obu stron twarzy - Faithel mają trzy[1].

Wiele wojowniczek wraca do kraju ze „swoimi” smokami. Zdarza się też, że wyruszają kolejny raz na Kontynent, by chronić kolejnego smoka[1].

Najprawdopodobniej uczono tam języka wspólnego.

Znane wojowniczki[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]