Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Szczurołak

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Szczurołak w grze Wiedźmin

Szczurołak - rodzaj Lykantropa. Potrafi przemieniać się w potwora przypominającego ogromnego szczura.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

-Druidzka teoria - stwierdził Geralt. -Znam ją. Wyłożył mi ją kiedyś pewien stary hierofant, jeszcze w Rivii. Dwa dni po naszej rozmowie rozszarpały go szczurołaki.(..)


Miecz przeznaczenia, str. 43Dane z innych źródeł[edytuj | edytuj kod]

  • Gra Wyobraźni

W czasie pełni zmieniaja sie w hybrydy szczura i człowieka. Jako jedyny rodzaj lykantropów atakują stadnie, w grupach po 2- 4 sztuki. Dobrze czują się w towarzystwie szczurów, choć pseudoszczurów nie cierpią. Nienawidzą kotołaków, czują też niechęć do wilkołaków.

  • Strona gry "The Witcher"

Świat pełen jest nieszczęśników, którzy dotknięci parszywym piętnem likantropii zmieniają się w mordercze monstra. Szczurołaki to ludzie zmienieni w potwory, swoim kształtem przypominające na wpół ludzi, na wpół szczury. Stworzenia te charakteryzuje niespotykana szybkość, zwinność i przebiegłość. Podczas ataku szczurołaki sączą ze swych pazurów jad, zdolny powalić nawet najpotężniejszego przeciwnika.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Szczurołaki miały początkowo pojawić się w grze Wiedźmin.