Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Szarlej

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj


Szarlej
Tw3 journal sharley.png
Szczegóły
Rodzaj
Relikty
Boss
Tak
Odmiany
Szarlej od Cesarza Nilfgaardu
Potwór z Tufo
Występowanie
Toussaint
Podatności
Samum
Olej przeciw reliktom
Znak Aard
Taktyka
Rolling up into a ball and charging its target
Składniki
Proch z szarleja
Sierść szarleja
Większy niebieski mutagen
Mózg potwora
Krew potwora
Kość potwora
Skorupa potwora
Skóra potwora
Wątroba potwora
Żołądek potwora
Kieł z potwora
Sproszkowana tkanka potwora
Nasycone odłamki

Bestiary entries for Szarleje can be obtained by reading O falach dźwiękowych - nietoperze i szarleje.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

W trzewiach ziemi żyją stworzenia dziwne i śmiertelnie groźne. Gdyby z jakiegoś powodu postanowiły zdobyć świat podsłoneczny, wszyscy zginęlibyśmy podczas pierwszego dnia ich inwazji.

– Ramus Vendenratz, mahakamski sztygar.


Większość swojego życia szarleje spędzają głęboko pod ziemią i ludzie nie mają z nimi do czynienia. Zdarza się jednak, że potwór wykopuje się na powierzchnię i pożera przebywających w pobliżu ludzi. Prócz tego część szarlejów kopie swoje tunele płytko pod powierzchnią ziemi, podkopując fundamenty budynków i wywołując wstrząsy.

Ponieważ szarleje są ślepe, orientują się w otoczeniu wyczuwając drgania i nasłuchując dźwięków, najlepszą więc taktyką podczas spotkania z tym potworem jest rzucenie czymś ciężkim lub hałaśliwym w najbliższą solidną ścianę lub mur i odmawiana w myślach modlitwa o to, by potwór w rozpędzie walnął we wspomnianą przeszkodę i sam się znokautował.
Szarlej jest zbyt niezgrabny, żeby unikać ataków, ale gruby pancerz, który pokrywa jego grzbiet, z łatwością zatrzymuje wszystkie ciosy. Zagrożony potwór zwija się w toczącą się kulę, którą nie sposób zatrzymać i która miażdży wszystko na swojej drodze.

Szarżującemu szarlejowi najlepiej zejść z drogi i dopaść go po nieudanej szarży, gdy odsłoni wrażliwy brzuch.

Utalentowany wiedźmin może użyć Znaku Aard lub petard (przydatny jest zwłaszcza Samum), żeby sprawić, że szarlej sam będzie wpadał z impetem na przeszkody, co może znacznie obniżyć jego zdolność bojową i pomóc wiedźminowi w wygraniu starcia. Próba zdezorientowania potwora jest ryzykowną taktyką, ale może się sprawdzić, szczególnie, jeśli zagrożone są osoby postronne.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  • Szarleje were supposed to appear in the base game during its development in 2013 - 2014 but they were quickly removed and we would not know any of this if not for leaked materials.

Galeria[edytuj | edytuj kod]