Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Strzygi odczarowanie

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Strzygi odczarowanie
Books Generic wolf motif.png
Strzygi odczarowanie
Opis
Typ
Książka
Źródło
Lokacje
Kupno
120 oreny
Sprzedaż
24 oreny
ID
it_scroll_225

Historia odczarowania królewny Addy zamienionej w strzygę.

Zawartość[edytuj | edytuj kod]

Strzygi odczarowanie
Anonim
"Wówczas rzekł wiedźmin do króla Foltesta. „Zapłać, królu, a odszukam twoją córkę w ciemnym grobowcu. Odczaruję ją, jeśli to możliwe. Lecz jeśli nie podołam, bez wahania zabije królewnę”. Król zrozumiał, że to jedyna szansa, i zawierzył los córki wiedźminowi.
Przez długie godziny czarownik zmagał się ze strzygą. Odganiał ją srebrem i magiczną sztuką. Walczył z bestią i nie dal sie zranić, ale strzydze również nie uczynił wielkiej krzywdy. Na koniec zamknął się w krypcie, zapieczętował wejście magią i przeczekał do świtu. Albowiem wiedźmini posiedli wszelką mądrość o potworach i wiedzą, że wystarczy poranne pianie koguta, a przeklęta istota zostanie odczarowana."

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Postacie:

Lokacje[edytuj | edytuj kod]