Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Stennis I

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
G SS Stennis.jpg

Stennis - syn Demawenda, książę, a później król Aedirn , wnuk Virfurila .

Ważna postać w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Nie ma o nim wzmianki w książkach Andrzeja Sapkowskiego.

Stennis jest człowiekiem butnym, aroganckim i egoistycznym, ale również ambitnym i zmotywowanym do objęcia rządów Aedirn po śmierci swojego ojca.

Ścieżka Iorwetha[edytuj | edytuj kod]

Stennis nie cieszy się dużym poparciem swoich rodaków, dlatego postanawia pomóc Saskii Smokobójczyni w walce z wojskami Henselta, aby umocnić swoje prawa do tronu.

Stennisa popiera tylko szlachta a zwykli chłopi maja go za nic.Według Geralta prentensje do tronu ma nawet kat z Vengerbergu.

Wściekły tłum obarcza go winą za otrucie Saskii.

Geralt zezwala na lincz:
Stennis ginie zamordowany przez rozwścieczony tłum Vergen.

Geralt broni Stennisa:
Stennis zostaje królem Aedirn a jego oficjalny tytuł to Król Stennis I. Po objęciu tronu stara się opanować chaos panujący w Aedirn.

Ścieżka Roche'a[edytuj | edytuj kod]

Ginie zamordowany przez upiory. Jego zwłoki, wraz z jego mieczem, znajdują się w upiornej mgle.

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Stennis nie występuje w grze ani nie jest tam wspominany. Nilfgaardzki ambasador Var Attre oznajmia zarówno w przypadku importu zapisu gry z żywym Królem jak i w wypadku jego śmierci, że w Aedirn był taki chaos, że nikt nie stawiał oporu Nilfgaardowi podczas inwazji i zajęcia królestwa. Może oznaczać to, że nowy król nie potrafił powstrzymać okupanta z południa i prawdopodobnie wybrał pójście na ugodę z cesarzem niż stawienie oporu i skazanie na destrukcje kraju i tak ogarniętego konfliktami wewnętrznymi.

W dodatku Krew i Wino, można się dowiedzieć, że Vengerberg nie ucierpiał praktycznie wogóle podczas wojny co może być poszlaką na ugodowe rozwiązanie podczas konfliktu.

Jego postać jest na jednej z kart do Gwinta w tali Królestw Północy. Ma on siłę ataku 5 i jest on jednostką szpiegującą.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Przez Detmolda Stennis był nazwany wymoczkiem, przez Yarpena Zigrina księciem Penisem, a przez Henselta Szczeniakiem Demawenda.
  • Miał wytatuowany na ramieniu herb Aedirn.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 2 Zabójcy Królów[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Władcy Aedirn herb Aedirn
BaldwinVidemontVirfurilDemawendStennis I
Inni członkowie dynastii aedirńskiej
Agnes