Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Smoki zielone

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Zielony smok

Smoki Zielone - to najpopularniejsi przedstawiciele gatunku smoków, duże gady o nietoperzych skrzydłach i ogromnych rogach, wyrastających z tylnej części czaszki. Mogą przypominać oszluzgi. Wbrew nazwie ich łuski mogą być jedynie zielonkawe, lub całkiem szare (te występują najczęściej). Bronią smoków są zęby i pazury. Zioną strumieniem trującego chloru. Przeciętnie osiągają wielkość 5 metrów.

Przedstawiciele[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Andrzeja Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Nie poluje na smoki - rzekł Geralt sucho. - Na widłogony, owszem. Na oszluzgi. Na latawce. Ale nie na smoki właściwe, zielone, czarne i czerwone. Przyjmij to do wiadomości, po prostu.
Granica możliwości, w zbiorze Miecz przeznaczenia, str.
- Aha. A z tymi kolorami, to tak się przyjęło określać smoki właściwe. Chociaż nie jest to określenie precyzyjne. Smoki zielone, te najpopularniejsze, są raczej szarawe, jak zwykłe oszluzgi.
Granica możliwości, w zbiorze Miecz przeznaczenia, str.

Dane z innych źródeł[edytuj | edytuj kod]

  • Gra Wyobraźni

Najpopularniejsza odmiana smoka, ma barwę zielonoszarą, a zamieszkuje tereny leśne, zwykle mateczniki wielkich borów.