Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Smok (odcinek)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Poprzedni odcinek Poprzedni odcinekNastępny odcinek Następny odcinek

Smok - Czwarty odcinek serialu Wiedźmin, stworzony na podstawie opowiadania Granica możliwości.

Streszczenie[edytuj | edytuj kod]

Mijają lata. Geralt jest już doświadczonym, zaprawionym w bojach wiedźminem. Po wynajęciu się do zlikwidowania bazyliszka schodzi do groty, w której przebywa potwór i na długo znika. Czekający na niego u wejścia mieszkańcy pobliskiej osady tracą nadzieję, myśląc że wiedźmin zginął. W konsekwencji biorą się oni do rozkradania jego skąpego majątku. W tym niecnym procederze przeszkadza im jednak tajemniczy rycerz Borch Trzy Kawki i jego świta, złożona z dwóch zerrikańskich wojowniczek. Geralt, który wreszcie pokonał bazyliszka, zaprzyjaźnia się z Borchem, zaś w dalszą drogę wyruszają razem. Wkrótce dołącza do nich wędrowny bard Jaskier, stary druh wiedźmina. Poeta opowiada rycerzom o wyprawie na smoka w której biorą w niej udział ludzie rozmaitego autoramentu: od szlachetnego rycerza, walczącego dla idei po rębajłów spod ciemnej gwiazdy, pragnących położyć łapę na smoczym skarbcu. Geralt, Borch i Jaskier przyłączają się do wyprawy, choć żaden z nich nie zamierza robić konkurencji myśliwym. Wśród tych ostatnich wiedźmin niespodziewanie spotyka czarodziejkę Yennefer, z którą niegdyś łączył go namiętny romans.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Odcinek na Youtube[edytuj | edytuj kod]

Poprzedni odcinek Poprzedni odcinekNastępny odcinek Następny odcinek