Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Skrzat

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Skrzat
Tw3 journal dark pixie.png
Szczegóły
Rodzaj
Istoty magiczne
Występowanie
Kraina Tysiąca Baśni‏‎
Podatności
Olej przeciw istotom magicznym

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

– Zobacz, skrzaty!
– Lepiej się stąd zabierajmy.
– Daj spokój, co złego mogą nam zrobić skrzaty?
– ostatnie słowa dwóch rabusiów, którzy wdarli się do Krainy Tysiąca Bajek, personalia nieznane

Choć skrzaty wyglądają na łagodne, niepozorne stworzenia, w ich przypadku powiedzenie, że pozory mylą, sprawdza się wprost idealnie. Skrzaty z Krainy Tysiąca Baśni zostały bowiem stworzone po to, by bronić tego czarownego miejsca przed intruzami oraz dbać o to, by beauclairskim księżniczkom, Annie Henrietcie oraz Sylvii Annie, nie spadł włos z głowy. Dlatego jeśli na skrzaty natrafił ktoś inny, nigdy nie kończyło się to dobrze: skrzaty są bowiem agresywne i wojownicze, a że stworzono je do obrony i zabijania, walczą do ostatniej kropli krwi.

W grze Wiedźmin[edytuj | edytuj kod]

Skrzat Skrzat Skrzat Skrzat Skrzat Skrzat

Skrzaty są to bardzo małe humanoidalne stworzonka, które Geralt napotyka w wiosce Odmęty w ramach zadania Drobne utrapienia.

Występują dwa plemienia owych istot: "Złe" i "Dobre". Dobre plemię zamieszkuje pola między naprawianym mostem a pobrzeżem, natomiast "złe" plemię zamieszkuje jedną z głębszych komór w krypcie na polach.

Nawet te pomocne skrzaty mogą być czasem utrapieniem. Gdy czując się zagrożone obecnością Harna i Pata - murarzy odpowiedzialnych za naprawę mostu - sabotują pracę obu mężczyzn.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Skrzaty uwielbiają alkohol.

Galeria[edytuj | edytuj kod]