Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Skolopendromorf – jedyna osłoda wygnania

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Skolopendromorf – jedyna osłoda wygnania
Tw3 book brown.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
24 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 – 3 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Reading this book adds bestiary entries for Skolopendromorf.

Copies of this book can be found in the following locations:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

(…) Wielką cenę przyszło mi zapłacić za moją przewinę. Zesłanie mnie z dala od cudownych pustkowi i stepów Ofiru do tej paskudnej, zielonej krainy, gdzie wszystkie zapachy i smaki są tak intensywne, że aż mdli, napawa mnie smutkiem i żalem.

Jedyną osłodą stała się dla mnie mała kolonia skolopendrów (czy też bardziej naukowo mówiąc: skolopendromorfów), zwanych tutaj wijami, żyjących niedaleko mojej chaty. Te cudowne stworzenia których widok kojarzy mi się z domem, obrały sobie za siedzibę ten teren prawdopodobnie z powodu bliskości szarlejów, których łajno jest pożywieniem dla drobnych zwierząt, zjadanych z kolei przez skolependry. Podkradam się do nich czasem, gdy żerują i podziwiam ich haczykowate odnóża, imponujące szczęko-żuwaczki tak potężne, że aż sprawiające wrażenie żelaznych oraz błyszczace, chitynowe pancerze, w których niemal można się przejrzeć…