Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Skjall

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Skjall
Tw3 journal skjall.png
Module
|- Informacje
Przydomek / pseudonim(y)
Tchórz
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Brązowy
Narodowość
Skellige

Skjall – mieszkaniec wsi Lofoten. Wraz z matką i siostrą zaopiekował się uciekającą przed Dzikim Gonem Ciri.

Wiedźmin 3: Dziki Gon [edytuj | edytuj kod]

Kiedy Gon zaatakował Lofoten, Skjall musiał wyjechać wraz z Ciri, aby doprowadzić ją do Skały Topielców. Mieszkańcy wsi twierdzili, że Skjall ze strachu uciekł przed Gonem zamiast walczyć i został wykreślony przez starszyznę z Sagi Przodków. W oczach mieszkańców przestał istnieć; nie wolno z nim było rozmawiać, dotykać go, ani wymieniać jego imienia. Nadano mu przezwisko Tchórz.

Po tych wydarzeniach udał się do świętego ogrodu walczyć z Morkvargiem. Gdyby Skjall zabił potwora, dowiódłby, że starszyzna się pomyliła. Odzyskałby wtedy honor i imię. Niestety zginął w boju.

Za jakiś czas upomnieli się o Skjalla Yennefer i Geralt. Czarodziejka, dzięki nekromancji, chwilowo wskrzesiła Tchórza, aby wydobyć od niego informacje na temat Ciri.

Pozbawiony prawa do pochówku, zostaje wyrzucony przez swoich pobratymców do rowu, gdzie trafiają owce padłe na pryszczycę.

Później, po zwiedzeniu laboratorium Avallac'ha, Ciri pragnie złożyć wizytę Skjallowi, ale Yennefer i Geralt informują ją o jego śmierci, pomijając fakt użycia nekromancji. Załamana Ciri udaje się wraz z Geraltem do Lofoten, aby na miejscowym cmentarzu przekonać się co zrobiono ze zwłokami jej przyjaciela. Ostatecznie oboje wyprawiają chłopakowi godny pochówek, narażając się przy tym na wściekłość okolicznych mieszkańców, jednak Zireael w ostrych słowach wyjawia im, że to ona była celem ataku Dzikiego Gonu i tylko pomoc Skjalla ocaliła Lofoten przed całkowitą zagładą. Dzięki nim Skjall mógł wreszcie spocząć w pokoju, oczyszczony z zarzutów.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Ciri spotykała na swojej drodze głównie kłamców, nikczemników i drani. Na szczęście od czasu do czasu trafiała na ludzi życzliwych. Do tego grona zaliczał się Skjall, młody wojownik z Lofoten. Najpierw wraz z rodziną opiekował się ranną Ciri, a potem pomógł jej uciec przed Dzikim Gonem. Zaryzykował własny honor, żeby ocalić dziewczynę. Posądzony o tchórzostwo, musiał dokonać heroicznego czynu by oczyścić swe imię. Niestety skonał od licznych ran w opuszczonym ogrodzie. Powoli, w męczarniach i samotności.