Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Gamepedia was upgraded to MediaWiki version 1.31 on Wednesday November 14th. To learn more about the upgrade and its effects click here.

Schirrú

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Substances Graveir bone.png Wymagana rozbudowa

To hasło jest dopiero w powijakach. Jeśli możesz, rozbuduj je.

Schirrú - Półelf, zabójca Codringhera i Fenna w Dorian. Miał kontrakt ze Straggenem na zabicie Geralta. Wysoki, ciemnowłosy (długie włosy związane na karku). Ma duże zielono-żółte oczy jak u kota, w kształcie migdałów. Służył Vilgefortzowi. Ginie spalony w Wiklinowej Babie.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Czym mogę służyć wielmożnym panom?
- Niczym - powiedział jeden z osobników, wysoki półelf. - Skoro jegomości nie ma, zostawimy tylko list i wiadomość. Oto list. (...)
- Oto wiadomość i pozdrowienia od Rience'a - zasyczał wysoki półelf, silnie rwąc sztylet ku górze i patrosząc adwokata jak rybę. - Idź do piekła, Codringher. Prościutko do piekła. (...)
Półelf kopnął arbalet, usuwając go z zasięgu Fenna. Nie zwracając uwagi na usiłującego pełzać kalekę, szybko przeglądał leżące na pulpicie dokumenty.

Czas pogardy, str. 154-155


Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]